Svědci

Jednou tě někdo někde a někdy určitě uvidí. To samo o sobě ještě nemusí být problém. Lidé tě mohou vidět, problém nastává až ve chvíli, kdy si tě všimnou, kdy tě zaznamenají jako něco zvláštního a utkvíš jim v paměti. S pečlivým plánem se ale toto riziko zmenšuje.

Problém nastává hlavně, chceš-li se někam dostat nepozorovaně. Pokud je to možné, nevydávej se na místo cestou, která je s ním přímo spojená. Pokud bych si měl vybrat mezi dlážděnou cestičkou nebo pětikilometrovou trekovou obchůzkou, vyberu si obchůzku. Na druhou stranu v počtech je síla – pokud děláš něco během dne nebo na místech, kde se pohybuje hodně lidí, pak tě dav může schovat. Velké množství lidí výrazně stěžuje schopnost jiných lidí nebo kamer jasně identifikovat jednotlivce.

Obecným pravidlem je, že se musíš vyhnout tomu, abys vypadal nevhodně, podivně nebo neočekávaně. Jak je to jen možné, snaž se působit normálně. Pokud s tím máš problém, zamaskuj se tak, že zakryješ své hlavní rysy – vlasy, barvu očí, jizvy a mateřská znaménka, tetování a především svůj hlas či akcent.

Další úkolem je zamaskovat odvoz. Osamělé auto projíždějící Horní Dolní a přilehlé polní cestičky určitě někdo zpozoruje. A pokud fízlové natrefí na osaměle stojící auto, pravděpodobně alespoň zkontrolují SPZ, jestli náhodou nebylo kradené – což je údaj, který zůstane v systému a může tě zpětně ohrozit.