Záznamy a poznámky

Zaprvé vše, co sis v posledních letech kupoval, půjčoval nebo vyhledával, se někde eviduje. Proto nikdy nekupuj nic kompromitujícího, jako je třeba nářadí, na internetu a nikdy neplať kartou. Vždy plať v hotovosti a všech účtenek a dokladů se ihned bezpečně zbavuj (to znamená nevyhazuj je doma do koše).

Další problém představuje získávání informací o zamýšleném útoku. V devadesátkách manuály radily, aby sis nikdy nepůjčoval v knihovně knihy spojené s konkrétním místem, metodou nebo strojem, který chceš zničit. Dnes se tato rada týká spíše vyhledávání na internetu, které je kapitolou sama o sobě a více se mu věnuje druhá polovina průvodce.

Poslední rada se týká map a poznámek – nejlepší je, pokud je k útoku nepotřebuješ. Pokud se bez nich neobejdeš, bezpodmínečně vše pečlivě znič ještě před započetím. Papír je nejlepší spálit – nejlépe každý papír zvlášť, a ne na hromádce, protože při větším množství se nemusí vnitřní listy spálit úplně. Pokud jsi venku, můžeš popel polít vodou, zaházet hlínou a rozmělnit. Pokud jsi doma, můžeš vše spálit v záchodové míse a popel spláchnout. Pokud poznámky potřebuješ při samotném útoku, měj je napsané tužkou na cigaretovém papírku. Ten se dá v případě nebezpečí snadno sníst nebo zabalit do kuličky a odhodit.