Forenzní věda

Forenzní věda vpravdě nahání hrůzu. Například pokud přeřežeš hadici, zůstane na ni z tvého nože stopa toho konkrétního kovu, ze kterého byl vyrobený, nehledě na typ čepele apod. Z těchto malých stop je pak možné zhruba určit typ použitého nářadí a tím pádem zúžit hledané předměty. A stejně tak na tvém noži zůstane hydraulická kapalina, benzín, olej nebo cokoli dalšího, s čím se setkal během používání. Specifické složení těchto látek pak může zase spojit tvůj nůž s konkrétním místem a činem.

Měkké“ materiály, jako je oblečení, z okolí snadno sbírají kontaminující látky. To funguje dvěma způsoby. Oblečení, které jsi měl na místě činu, může zachycovat stopy, špínu a další materiál, který zůstává v tkanině látky často i potom, co jsi ho vypral. To tě může spojit s místem činu. Například pokud tvé kroky vedly přes rozkvetlou louku, pravděpodobně si s sebou odneseš sadu pylu, která je specifická právě pro tuto konkrétní louku nedaleko místa činu. Také pokud máš své oblečení dlouho předtím, než se dostaneš na místo, může na sebe zachytit třeba specifickou špínu a prach z tvé domácí pracovny. Pak tě opět jakýkoli utržený kousek látky zanechaný na místě může s místem spojit.

Jinou možností je, že sis možná připravil některé vybavení doma – například že jsi přesypal brusný prach z původního obalu do náhradního. Pokud ti pak někdo doslova vyluxuje byt – a věř, že to udělají, pokud jsi hlavním podezřelým – pak s největší pravděpodobností najdou ve vysátém bordelu i brusný prach. Pozdější analýza prachu a jeho velikosti tě může spojit s tím, který byl nalezený ve zničeném bagru.