Příprava nářadí

Jen zřídka poberu svoje nářadí a jdu na věc – několik dní předem ho nejdříve zkontroluju, udělám nějaké přípravy (naolejování, naostření, je-li to potřeba), a nakonec vše dobře vyčistím lihem, abych se zbavil jakýchkoli náhodných otisků prstů – příště, až na ně budu sahat, už budu mít rukavice.

Jaké nástroje budeš potřebovat, ti napoví pečlivý průzkum a plán útoku. Není třeba nosit všechno. Pokud je to možné, je lepší brát si jednu věc, která zastane více úkonů. Jinými slovy proč si brát malé a velké kleště, když velké zvládnout práci obou?!

Zásadní je zvážit, v čem nářadí budeš přenášet. Já mám opasek na nástroje s malými poutky a kapsami na cvoky, do kterých všechno nacpu. Vyhovuje mi, když pracuju o samotě, pokud ale pracuješ ve skupině, bude se vám hodit spíše batoh nebo taška. Když je na místě více lidí, zvolte někoho, kdo bude mít batoh na starosti a zkontroluje a ujistí se, že jste na místě nic nezapomněli. Když jsi sám, je snazší to uhlídat – pokud mám na opasku nějakou kapsu prázdnou, hned vím, že něco chybí.

Lepidlo, barva, prášek apod., to vše bys měl předem zbavit původních obalů, abys zabránil jeho zpětnému vystopování (například pokud bys použitý tmel v původním obalu pohodil bez otisků prstů poblíž místa činu, budou mít fízlové alespoň jednu stopu, které se držet – půjdou po prodejnách, které tmel prodávají a možná se díky tomu dostanou až k tobě). Věc přesypej, přelij apod. do jiného obalu, který nemá žádné označení (to obecně neplatí pro lepidla, proto se snažím kupovat takové lepidla, ze kterých můžu odlepit nebo odmočit papírové přelepky). Původní obaly si nikdy nenechávej doma, protože pokud policie udělá razii, projde si i tvoje odpadky. Alternativně můžeš výrobek zbavit jakéhokoli identifikovatelného značení.

Tak jako se vším ostatním, i tvůj batoh nebo opasek by měl být pořízený čistě pro jednu jedinou činnost – nikdy k akci nepoužívej svůj starý batoh, a to i tehdy, pokud ho chceš vyhodit. Hlavní nebezpečí spočívá v tom, že jsi s batohem spojený, tvoji přátelé ho znají a látka batohu bezpochyby nese tvé DNA.