Nákup a uskladnění

Jak jsem už zmínil na začátku, pokud to není nevyhnutelné, nikdy by sis neměl brát nářadí k sobě domů – ukládej si ho někde jinde. Pokud policie tvoje nářadí najde, rychlý forenzní test je přivede až k tobě a tvému poslednímu husarskému kousku.

Objevuje se tak problém, jak ho skladovat. Mě se osvědčily voděodolné bedny s uzamykatelným poklopem silné natolik, aby snesly zakopání, vykopání nebo přehození přes nejbližší živý plot pro případ rychlého útěku. Pokud nejsou dostupné, měl by ses poohlédnout po nějakém jiném voděodolném kontejneru. Jinou možností je zabalit nářadí do mastných hadrů, ty ale korozi zcela nezabrání.

Pokud si pořizuješ nářadí, nikdy si nekupuj nic unikátního – to je totiž snadno vystopovatelné. Kupuj si běžné, masově produkované vybavení, ne lokálně vyráběné nářadí unikátní značky. Pokud používáš staré nářadí, odstraň z něj před použitím jakékoli identifikovatelné značky.

Nejdůležitější – nikdy si neobstarávej nářadí přes internet a nikdy neplať kartou – všechny „snadno objednatelné a snadno zaplatitelné“ metody jsou ty nejsnáze vystopovatelné, hotovost taková není.