DNA

Stopy DNA je možné získat takřka z jakékoli části těla – z krve, vlasů, kůže… proto na sebe musíš být extrémně opatrný. Pokud se řízneš nebo šbrábneš, měl bys u sebe mít náplast, kterou krvácení okamžitě zastavíš a ránu překryješ, jakkoli se zdá být malá a nevýznamná. Měl by ses taky pokusit očistit to, co tě zranilo, protože na tom zůstanou stopy tvé kůže a krve, i když je nevidíš. Pokud se zraníš vážněji a krvácíš, měl bys místo okamžitě opustit.

Pokud máš dlouhé vlasy – jinými slovy pokud nejsi na skina – vždy by sis měl hlavu chránit šátkem nebo čepicí, abys za sebou vlasy nenechával nebo se nezachytával do plotů, částí strojů apod.

Oblečení, které máš na sobě, taktéž nese stopy tvého DNA z kůže a vlasů, případně se z něj dají dostat pachové stopy. Pokud tvoje oblečení najdou, identifikují tě. I proto je dobré skladovat nářadí a oblečení odděleně. I kdyby totiž našla tvou skrýš na oblečení, nebudou mít nářadí, které by tě spojovalo s konkrétní akcí. Nejlepší ovšem je oblečení co nejdříve po akci zničit.