Staveniště

S většinou stavebního vybavení si poradíš s pomocí informací výše. Na staveništích můžeš najít ale také hybridní stroje, které budeš možná muset předem prostudovat, protože jsou složitá a nestandardně zkonstruovaná. Sám bys už měl být schopný přijít na to, co dělat, pokud analyzuješ energetický tok ve stroji a zkopíruješ některé nápady aplikované na standardní systémy popsané výše.

Každopádně při sabotáži stavenišť není klíčované uvažovat jen o tom, jak který stroj nejlépe zničit. Měl bys uvažovat o místě jako o funkčním celku. Některé stroje jsou pro chod staveniště nezbytné a jejich sabotáž může stavební práce značně pozastavit. Jiné jsou méně důležité. Na staveništi je většinou nejdůležitější materiální zásobování, v některých fázích ale mohou být stěžejní i míchačky nebo bagry.

Existuje celá řada věcí, které můžeš na staveništi udělat:

  • V počátečních fázích můžeš jednoduše přemisťovat výměrné sloupky. Pouhé jejich přemístění o několik desítek centimetrů vedle je nenápadné a nepostřehnutelné. Pokud pak stavba bude probíhat podle „plánu“, nebudou do sebe nakonec předem smontované části zapadat. Tichý, ale zákeřný úder.
  • Dobrým terčem jsou zásoby písku. Do písku totiž můžeš přimíchat cukr nebo sůl (sůl je lepší). Cement nebo beton potom bude křehký. Z důvodu bezpečnosti bys ale poté, co se materiál použije, měl dát stavbyvedoucímu vědět, co se stalo, jinak ohrozíš nevinné lidi. To můžeš ostatně udělat tak či onak, i když jsi cukr nebo sůl nikam nepřimíchával.
  • Aby byly výkopy suché, pracují na mnoha staveništích po celý den čerpadla. To z nich dělá dobrý terč. Pokud je ale poblíž vodní tok nebo usazovací nádrž, je efektivnější způsob, jak napáchat pěknou škodu. Stačí hadice přemístit – tu, která vodu odčerpává, vyměnit za tu, která vodu vypouští. Výsledkem bude jáma plná vody.
  • Dalším terčem je také kancelář, respektive unimobuňky. Můžeš zalepit jejich zámky, vylepšit uvnitř dekoraci nebo se je dokonce pokusit převrátit.
  • Věžový jeřáb je riskantní cíl – pokud bys byl odhalen, není z něj jak utéct. A kdyby se něco nepodařilo, můžeš na něm uvíznout, ošklivě se zranit nebo umřít. Pokud to chceš riskovat, můžeš vyřadit z provozu ovládání v kabině nebo přerušit napájení. Nikdy by ses ale neměl pokoušet jeřáb svrhnout, pokud si nejsi naprosto jistý, že to dokážeš a že tam, kam dopadne, nikoho nezraní.

Ať už děláš cokoli, nezanechávej věci ve stavu, který může být následně nebezpečný pro stavbaře nebo obyvatele budov poté, co by byly dokončené.