Sklady, kanceláře, ochody…

Komerční prostory, jako jsou sklady, kanceláře a obchodní domy, jsou velkým soustem. I nevinná kancelář dnes může mít zabezpečení jako lokální banka, a tak je náročné pracovat skrytě. Nemám prostor vysvětlovat, jak se dostat před zabezpečovací systém, protože to vyžaduje vysoké technické a počítačové znalosti. Někdy to ale nemusí být ani potřeba. Někdy má cenu zorganizovat útok do třiceti sekund až jedné minuty a pak se prostě co nejrychleji zdejchnout, ačkoli při tom spustíš snad každé bezpečnostní zařízení, na které v areálu narazíš. Pokud máš ale jistotu, že personál nepřijede do pěti-šesti minut, můžeš uniknout.

V takových prostorech je řada možných terčů, na které se můžeš zaměřit. Ty často bývají specifické, proto stojí za to o nich něco vědět.

Chladicí systémy

Jinou běžnou věcí, kterou v komerčních prostorech najdeš, jsou chladicí systémy – používané buď jako chladničky nebo jako klimatizace. Pokud chladicí systém poškodíš, není zrovna levné ho vyměnit, ale levné není ani zboží, které se může zkazit.

Chladicí systémy obsahují hořlavé plyny jako je butan, vysoce dráždivé plyny jako je čpavek nebo dusivé plyny jako CFC a halony. Pokud narušíš jejich potrubí a uvolníš tyto plyny, měl bys z místa hned zmizet. V praxi je bezpečnější jít po elektrickém ovládání chladicího systému a úplně ho vyřadit z provozu.

Moderní chladicí systémy používají elektrické motory, které pohání speciálně navržené čerpadla nebo šroubové kompresory. Zničením nebo odpojením motoru nebo zdroje energie můžeš vyřadit z chodu celý chladicí systém. Problém nastává, když motor a čerpadlo tvoří jednu uzavřenou jednotku – v takových případech můžeš odpojit zdroj energie.

Zablokování zámků

Protože jsou zámky a kladky levné, používají se dnes nejčastěji k zabezpečení čehokoli od vrat a dveří, přes skříně na nářadí až po kapoty strojů. I ty můžeš sabotovat tak, že je jednoduše zalepíš. Snadné je použití sekundového nebo jiného pevného lepidla, u kterého si akorát musíš spočítat, jestli stihne zatuhnout dřív než se bude zámek snažit někdo odemknout. Jakékoli lepidlo, které ztuhne během několika hodin, je pro zalepení zámku ideální. Můžeš použít lepidlo s aplikátorem, které si šikovné, ale je ho málo, a tak se celá akce dost prodraží. Nahradit ho můžeš větší a levnější tubou bez aplikátoru. Do jejího víčka akorát vyvrtáš dírku, kterou pak přelepíš páskou, aby lepidlo nevyschlo. Ať už použiješ lepidlo jakékoli, vtlač do klíčové dírky tolik lepidla, jak jen to jde, ale nezamazej jím vše okolo, aby na první pohled nevypadal podezřele. Přebytečné lepidlo otři nejlépe papírovým ubrouskem.