Jak se zbavit důkazů

Důkazem může být kdeco – oblečení, které jsi měl na sobě a nářadí, které jsi použil. Tiskárna, na které jsi tisknul propagandistický leták nebo počítač, na kterém je zalogováno vše, co jsi na něm kdy dělal. Nejlepší je se všech nebezpečných věcí ihned po akcích zbavovat. V některých případech to neplatí. Pokud je nářadí, které jsi používal, těžko vystopovatelné a snadno nahraditelné, může být lepší nechat ho poblíž místa činu (ne však na očích přímo vedle zničeného auta – takový předmět může nést tvé pachové stopy, které mohou psům posloužit k stopování), než riskovat, že tě s ním někdo chytí.

Pokud proběhla razie ve tvém okolí nebo tě přímo sebrali k výslechu, ale neudělali domovní prohlídku, udělej doma pro jistotu velký úklid a všeho problematického se zbav. Nikdy nevíš, kdy si pro tebe můžou přijít, kdy se jim podaří získat dost důkazů, aby s četou navštívili i tebe. Buď připravený předem.

Je několik možností, jak se věcí zbavit:

  • Můžeš je prostě vyhodit do popelnice. Samozřejmě by to neměla být popelnice před tvým domem, ani ve vedlejší ulici a všechny věci by měly být zbavené otisků prstů. Bezpečnější je věci rozdělit na části a rozházet je do různých od sebe vzdálených kontejnerů, ideálně těsně předtím, než je vyvezou popeláři.
  • Pokud to okolnosti dovolují, je lepší papír a oblečení spálit. Okolnostma myslím to, že bys neměl táborákem přitahovat zbytečnou pozornost. Vše se snaž spálit pokud možno úplně a popel pak rozmělnit, polít vodou, zahrabat…
  • Některé věci můžeš zahodit do vody. Ujistit se, že je voda dostatečně hluboká na to, aby za dne nebylo vidět na dno. Tma je matoucí. Nevyhazuj proto nic inkriminujícího v noci do vody, kterou neznáš.
  • Něco zase můžeš zakopat. V takovém případě by mělo jít o místo, kde tě někdo může zpozorovat jedině, když přijde dostatečně blízko. V hlubokém lese uprostřed houští to nemusí být zlé. Taky mysli na to, že vystoupit z auta s lopatou přes rameno je podezřelé. Používej raději skládací náčiní, které se ti vleze do batohu. A nikdy věci nezakopávej u sebe na zahradě nebo u známého.
  • Pokud jsi použil auto, většinou bys ho měl po akci pečlivě vyčistit. Špína, prach a kameny se můžou dostat takřka kamkoli, obzvlášť pokud jsi cestoval po lesních cestách. Vnitřek auta vysaj, zvláštní pozornost věnuj podlaze, kde se usazuje špína z bot. Vnějšek auta umyj, a to nejlépe vícekrát. Neměl bys vynechat žádné škvíry, spodek karoserie, pneumatiky a jiné místa, kde se rády usazují nečistoty. Zvaž, že vyměníš vzduchový filtr. To vše dělej nejlépe na nějakém komerčním místě, kde nemusíš řešit výměnu sáčků do vysavače a kde je k dispozici vysokotlaká vodní pistole. Neměl bys ale zase působit příliš podezřele.
  • A poslední rada – pamatuj, že cena nového vybavení je daleko menší než jakékoli soudní výlohy, které bys musel v případě zadržení platit.